INFORMACJE
ATRAKCJE MAJORKI
CIEKAWE MIEJSCA

Valldemossa

Niewielka hiszpańska miejscowość (około 2000 osób) położona w odległości 17 kilometrów od stolicy wyspy. Miasteczko jest położone malowniczo na wzniesieniu u podnóża gór. Mieszkańcy utrzymują się głownie z ruchu turystycznego.

klasztor Valldemossa

Główne atrakcje turtstyczne to:

Klasztor Real Cartuja de Jesus de Nazaret

Zaspół dawnych budynków pałacowych, które zakonnicy przebudowali i dostosowali do życia zakonnego. Klasztor został zsekularyzowany w 1836r.

W zespole klasztornym można zwiedzić:

Kościół parafialny

Jednonawowa budowla zbudowana w XIII w. w stylu gotyckim. Wnętrze o beczkowym sklepieniu, z późnobarokowym ołtarzem i malowidłami oraz barwną rozetą nad głównym wejściem. Kościół poświęcony jest św. Bartolome, który jest patronem miasta. Bryła kościoła otoczona jest krużgankami łączącymi się z budynkami klasztornymi.

Pałac króla Sancha

Początki historii miasta sięgają XIV wieku. Król Sancho I z Majorki, cierpiący na astmę, kazał zbudować dla siebie wysoko w górach rezydencję, w której czuł się lepiej i mógł swobodniej oddychać. Spędzał w nim większość swojego czasu, aż do śmierci w 1324 r. Dzisiejsza ekspozycja wnętrz pałacowych nie zajmuje oryginalnych, średniowiecznych komnat, a jedynie przystosowane do tego celu najstarsze pomieszczenia kompleksu klasztornego, które swego czasu pełniły nawet rolę więzienia. Prezentowane są tu stylowe meble i wyposażenie wraz ze zbiorem obrazów i historycznych ciekawostek. Na wewnętrznym dziedzińcu tej części klasztoru urządzony jest zaciszny, kameralny ogród.

Museu Municipal Art Contemporani

Muzeum sztuki współczesnej posiadające w swych zbiorach dzieła znanych artystów, takich jak Pablo Picasso, Joan Miró, Francis Bacon, Henry Moore, Julio Ramís. Kolekcja zawiera w dużej części grafiki i plakaty. W kasie muzeum do kupienia certyfikowane gadżety z reprodukcjami.