INFORMACJE
ATRAKCJE MAJORKI
CIEKAWE MIEJSCA

Majorka - porady dla turystów

Autobusy

Rozbudowany system połączeń autobusowyhch pozwala dojechać z Palma de Majorca do wszystkich ważniejszych miast na wyspie. Większość autobusów wyjeżdża z Placa d'Espanya. W okresie jesienno- zimowym ilość dostępnych połączeń znacznie się zmniejsza. Podróżując autobusami warto zaopatrzyć się w kartę rabatową (BonoBus), która kosztuje 12 euro, ale daje nawet do 50 % zniżki względem biletów kupowanych u kierowcy.

Pociągi majorka - pociąg

Na Majorce są trzy linnie kolejowe: Palma - Inca, Palma - Soller i Palma - Sa Pobla. Obydwie stacje kolejowe w Palma de Majorca położone są blisko siebie i znajdują się niedaleko Placa d'Espanya. Co godziną odjeżdża pociąg do miasta Inca, a czas jego przejazdu to 35 min. W kierunku Soller odjeżdża codziennie 5 pociągów a podróż trwa około 1 godziny.

Wynajem samochodów

Aby wynająć samochód potrzebny jest paszport oraz prawo jazdy (trzeba mieć ukończone 21 lat). Umowa wynajmu zastępuje dowód rejestracyjny. Największe firmy wynajmujące samochody maja swoje biura w pobliżu lotniska w Palmie. Aby wynająć samochód w okresie letnim najlepiej jest zamówić go z wyprzedzeniem. Na wyspie działają też lokalne firmy specjalizujące się w wypożyczaniu samochodów. Mają one konkurencyjne ceny i mogą podstawić samochód bezporednio do hotelu.

Aby spokojnie dojechać do celu podróży powinno się stosować do zasad ruchu drogowego (natomiast łamanie tych zasad grozi wysokimi mandatami):

Stacje benzynowe otwarte są zwykle w godzinach 6 -22, lecz jest część większych obiektów otwarta całodobowo. Należy też zwrócić uwagę, że na terenach górskich może wystąpić utrudnienia w dostępie do stacji benzynowych i należy zawczasu zatankować samochód