INFORMACJE
ATRAKCJE MAJORKI
CIEKAWE MIEJSCA

Pogoda

Majorka jest znana szczególnie z możliwości spędznia wczasów w okresie letnim. Jednak prawda jest taka, że przez całym rok pogoda pozwala na doskonały wypoczynek.

WIOSNA

Średnia temperatura na Majorce w czasie wiosny wynosi od 13 C w marcu, 14C w kwietniu i 18C w maju. Wiosna na Majorce sprzyja poznawaniu naturalnych walorów wyspy. Ciepła wiosna powioduje, że możemy podziwiać krajobrazy wypełnione soczysta zielenią. Wiosna to czas, który jest najlepszy do odkrywania wyspy od podszewki. Umiarkowana temperatura powoduje, że jes to najlepszy czas dla organizowania pieszych i rowerowych wycieczek lub podglądania ptaków. To także idealna pora by "złapać" pierwszą opaleniznę.

LATO

Lato na Majorce przyciąga wszystkich, którzy uwielbiają czekoladową opaleniznę. 12 godzin intensywnego Słońca (średnia temperatura dla miesięcy letnich to 26C) i krystalicznie czysta woda i niezliczone kilometry plaż czynią raj dla miłośników takiego wypoczynku. Pływanie, surfowanie, nurkowanie i inne sporty wodne pozwolą ochłodzić gorące ciało w lazurowej wodzie.Pomimo dużej ilości odwiedzjących czynione są starania by plaże na Majorce spełniały najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa

JESIEŃ

Nawe jesienią tempratury są relatywnie wysoki (wrzesień- 22C, październik -19C, listopad 14C ).W tym czasie miejsce plażowiczów zajmują miłośnicy wędrówki i odkrywania naturalnego piękna wyspy. Aktywność turystów przenosi się do centrum Majorki, gdzie można odnajdywać mniej uczęszczane szlaki i poznać zwyczaje i zachowanie (a także nabyć ręcznie robione pamiątki) ludności zamieszkującej te tereny. Jest to idealny czas na długie, piesze i rowerowe wycieczki

ZIMA

Nawet gdy w całej Europie szaleje Zima na Majorce panują umiarkowane warunki pogodowe, które ciągle pozwalają na spędzenie czasu w warunkach mniejszego natężenia ruchu turystycznego. Średnia temperatura w grudniu, styczniu i lutym nie spada poniżej 10C. Zimową porę dominuja rożne wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem , a później z karnawałem. W tym okresie w lokalnych kościołach odgywane są przedstawienia nawiązujące do Bożego Narodzenia. Zimowa pora to doskonały okres na spokojne zwiedzenie wyspy. W pracowniach lokalnych artystów można nabyć wyjątkowe rękodzielnicze wyroby, a także nabyć po rozsądnej cenie wyroby ze srebra.