INFORMACJE
ATRAKCJE MAJORKI
CIEKAWE MIEJSCA

Historia Majorki

Nie sposób dziś okreslić dokładnie kiedy ludzie zaczęli zamieszkiwać Majorkę, ale ostatnie odkrycie archeologiczne wskazują, że już około roku 7000 B.C zaczęła się kolonizacja wysp.W różnych mmiejscach wyspy odkryto pozostałości z epoki brązu - łodzi, ołatarzy, wież obronnych, grobów.

soller

Następny okres w dziejach Majorki to rządy Greków i Fenicjan. Następmi władcy wyspy to Rzymianie, którzy w 123 BC objęli panowanie w tym rejonie.Ekonomia w tym czasie opierła się na produkcji oliwy z oliwek, wytwarzaniu wina i soli.

Po trzystu latach rzymskiego panowania wyspa znalazła się na krótko (426-534) pod panowaniem Wandalów. Przez następne 400 lat panowanie nad wyspą było w rękach Imperium Bizantyjskiego, które doprowadziło do rozszerzenia wpływów katolicyzmu i spowodowało wybudowanie wielu Kościołów. Po okesie chrześcijaństwa Majorka (w 902) została zdobyta przez wojska wyznawców Allaha. Maurowie doprowadzili do gospodarczego rozwoju wyspy.

W 1229 roku Majorka została wcielona do królestwa korony Aragonu, w wyniku wojny wygranej przez Jamesa I Aragona. Po tym okresie Majorka kilkakrotnie zmieniała zwierzchnictwo, aż do roku 1716 kiedy to definitywniw stała się częścią Hiszpani.